פוליאוריאה כמערכת איטום גשרים

תיאור הפרויקט: איטום גשר בעיר מוסקבה

המזמין: עיריית מוסקבה

כותב המאמר: יגאל א. סטריגונוב

ע.נ.פ כמובילה ופורצת את תחום הפוליאוריאה בישראל, נמצאת בקשר מתמיד עם יצרני ומיישמי פוליאוריאה מכול העולם בכדי להתעדכן על ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום.

מיידי פעם אנו נבחר להביא לכם, מלבד הפרויקטים שאנו מבצעים, פרויקטים מעניינים של קולגות שלנו מהעולם.

הפעם בחרנו לספר לכם על איטום של גשרים לפני הנחת משטחי אספלט. כאשר מחפשים חומר לבצע איטום של גשרים צריכים להתקיים בו הפרמטרים הפיזיקאליים הבאים:

• כושר התארכות: מכיוון מדובר על איטום הרי חובה שלחומר יהיה יכולת של גישור על פני סדיקה. • חוזק מכני גבוה: הרי מדובר על רכבים ומשקלים כבדים אשר ינועו על הגשר. • עמידות בפני הלם טרמי: ברוסיה הטמפרטורות נופלות הרבה מתחת לאפס ולכן החומר הנבחר צריך לדעת להתמודד עם הטמפ' הקיצוניות.

• עמידות בפני מכות חום: החומר הנבחר צריך להיות עמיד בפני טמפרטורות גבוהות מכיוון שטמפ' האספלט

בעת היציקה שלו יכול להגיע עד 60-70 מעלות בשטח.

הפוליאוריאה עומדת מעל ומעבר בכל הפרמטרים כפי שנידרש מחומר האיטום ולכן בפרויקטים רבים בעולם חומר איטום הגשרים הנבחר היא הפוליאוריאה. למשל פרויקט הפוליאוריאה הגדול ביותר בעולם שנעשה עד כה נעשה בסין ובו אטמו גשר במערכת פוליאוריאה. ראו סרטון כאן

לחצו כאן לראות עוד פרויקט עוד פרויקט של איטום גשר

מה למדנו: • השילוב הייחודי של התכונות הפיזיקאליות של הפוליאוריאה: גמישות מצד אחד וחוזק מכני מצד אחר, מאפשר להתמודד מול אתגרים הנדסיים בתחום האיטומים שעד כה המענה להם היה לוקה בחסר: איטום חניונים עיליים, איטום גשרים, איטום משטחי דריכה ונסיעה בתנאים מפעלים, איטום ממגורות וסילוסים, ציפוי רצפות באזורים בעלי רגישות גבוהה במיוחד לסדיקה בתשתית.

יצרנים רבים בעולם כבר הכשירו וקיבלו אישור מהתקן האירופאי להשתמש בפוליאוריאה כמערכת לאיטום חניונים

סוף

#פוליאוריאהעמידהלסולר #פרויקטיםפוליאוריאה #פוליאוריאה #טמבור #איטוםחניון

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square