איטום שלילי בהזרקות

 

ע.נ.פ מספקת שירותי איטום שלילי בהזרקות תוך כדי שימוש בחומרים מתקדמים לעצירה ומניעת חדירת מים לקומות תחתונות, מקלטים, מרתפים ועוד.

הזרקות:


ע.נ.פ עוסק באיטום שלילי ללא חפירות חיצוניות בשיטה של הזרקת חומרים פוליאוריטנים מבית היוצר של חברת SPETEC- בלגיה. חומר דו קומפוננטי זה מוזרק לסדקים בבטון וכאשר זה בא במגע עם מים נוצרת תגובה כימית אשר גורמת לו להתנפח לאורך הסדק. פעולה זו למעשה "סותמת" את הסדקים ועל ידי כך מונעת חדירת מים לתוך המבנה.
אנשי הצוות שמבצעים את ההזרקות עברו את הכשרתם בגרמניה ובלגיה ובעלי תעודות הכשרה מיצרן החומרים ובעלי ניסיון רב בתחום. (תעודה מצורפת בהמשך).
ההזרקות מתאימות לכל מקום בהם קיימת חדירת מי תהום או מי גשמים: מרתפים, חניונים, מקלטים, פירי מעליות ועוד.

הכנה להזרקות:

"ע.נ.פ" מבצעת הכנות להזרקות עוד בשלב יציקת הקומות הראשונות. כשלים ונזילות בקומות הקרקע ומטה הן כבר עובדה קיימת, כהכנה להזרקות אשר צפויות/עלולות להופיע, קיימת הכנת תשתית לעבודת ההזרקה.
הכנה זו מקלה וחוסכת בעלויות בשלב מאוחר יותר כאשר פעולת ההזרקות תידרש.

ידוע כי החלק המועד לפורענות הוא האזור בו הקיר נפגש עם הרצפה ולכן ההכנות מתמקדות ב"עקב אכילס" זה:
1. לאורך המפגש בין הקיר לרצפה (לפני בניית הקיר) מתקינים עצר כימי מצד אחד ועצר רגיל מצידו השני במרחק 10 ס"מ זה מזה. (או לפי מפרט של יועץ איטום המוראה אחרת)
2. בין העצרים מתקינים צינור הזרקות מיוחד באורך 5 מטר כאשר שני הפיות שלו מופנים לעבר פנים המבנה ונשארים גלויים.
3. חוזרים על פעולות 1-2 בחפיפה של 10 ס"מ ביניהם לכל אורך המפגש בין הקיר לרצפה.

במקרה של חדירת מים, צינורות אלה מאפשרות את הזרקת החומרים הפוליאוריטנים לאזור האחורי בו הסדק קיים ולהתנפח שם. פעולה זו חוסכת חומר רב אילולא צינור ההזרקות לא היה מותקן.